Przegrywamy na boisku, wygrywamy przy kieliszku!

PARTYZANT - SZARAZIOM 4:8 (1:5)

bramki: Szymek (1), Kuba (1), Bogna (1), Wojtek B. (1)

skład: Cziczi (gość na bramce), Kuba, Dawid, Bogdan, Szymek, Waldek, Wojtek B., Bogna, Artek

W ostatnim spotkaniu ligowym ulegliśmy naszym znajomym z "Szary" 4:8 i tym samym zakończyliśmy obecny X-ty jubileuszowy sezon Podgórskiej Ekstraklasy na wysokim, przedostatnim miejscu.
Mecz miał swoje momenty i mógł się podobać kibicom (szczególnie rywali ; nasi zostali w domu) ; w pierwszej połowie przeciwnicy dość skutecznie odebrali nam szansę na dobry rezultat w tym meczu, strzelając pięć bramek a dając sobie strzelić tylko jedną (celne wykończenie Szymka po płaskim dośrodkowaniu od Wojtka).
Po przerwie było bardziej ciekawie - zdobyliśmy 3 bramki i każda była warta osobnej opowieści. Co najważniejsze, wszystkie padły po akcji zespołowej.
Pierwsza z nich wyglądała tak: Artek z rogu dogrywa płasko do Szymka w pole karne a ten zgrywa piętą do Kuby, który uderza w długi róg. Zanim rywale zorientowali się o co chodzi, piłka była w siatce.
Drugi gol (z trzech w tej połowie) padł po wymianie piłki przed polem karnym - wykańczał celnie Wojtek.
Ostatnia bramka to kontra po stracie piki przez rywala w środku pola ;
Artek efektownie mija stopera Szary i wychodzi sam na sam z bramkarzem i zamiast strzelać, zaskakuje wszystkich podając do nadbiegającej Bogny, która umieszcza piłkę w pustej bramce.
Radości końca nie widać i dopiero odpowiednie służby porządkowe uspokajają partyzanckich zawodników.
Po spotkaniu, wzorem lat ubiegłych udajemy się na "strzemiennego" i tu tym razem nie ma na nas mocnych. Do przerwy prowadzimy 3:0 a po zmianie stron trzeba wzywać taczki do odtransportowania co poniektórych do domu.
I tak runda zasadnicza PE się kończy i zostaje nam czekać na rywala w meczu pucharowym o 9 miejsce w lidze.