5.06.2011

Regulamin i harmonogram berlińskiego turnieju

Na czterech boiskach rozgrywane będą spotkania berlińskiego turnieju PokalWochenende. W turnieju biorą udział nie tylko drużyny berlińskiej Bistumsliga ale też goście z innych krajów. I tak najliczniej reprezentowana jest Polska. Oprócz nas z Krakowa do Berlina wybiera się drużyna Salos Piast. Partyzanci zainaugurują swój udział w turnieju o godz. 9.40 na boisku A meczem przeciwko mistrzowi berlińskiej ligi oraz zdobywcy pucharu ligi drużynie Maria Magdalena. Następnie kontynuować będziemy rundę wstępną meczami o godz. 11.00 przeciwko St. J. Rudow II - boisko B; oraz o godz. 12.20 na boisku A zmierzymy się z Marzahn I. Gramy 2x 15 minut z 5 minutową przerwą, w systemie zmian lotnych. Do jednego z meczów grupy A będziemy musieli oddelegować jednego z nas jako sędziego.
Poniżej podaję dokładny terminarz naszej grupy.

Maria Magdalena : St. J. Rudow - II 12.20 boisko B

Szczegółowy regulamin oraz harmonogram rozgrywek po rozwinięciu tego posta.

PRZEBIEG Berlińskiego TurniejuPokalWochenende 2011
Runda wstępna: Sobota 25.06.2011

Początek o godz. 9.00 na obiektach klubu 1.FC Union Berlin.
32 drużyny podzielone po cztery na osiem grup. Runda wstępna odbędzie się w dwóch turach: grupy A-D grają w turze przedpołudniowej; grupy E-H w turze popołudniowej (pocz. ok. godz. 14.00). Do niedzielnej rundy zasadniczej zakwalifikują sie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

O kolejności w tabeli decyduje:
1. Liczba zdobytych punktów.
2. Bilans bezpośredni (rozwiązanie możliwe również w przypadku kilku drużyn z identyczną ilością pkunktów)
3. Bilans bramkowy.
4. Większa liczba strzelonych bramek.
5. Rozstrzygnięcie losowe.

Wręczenie nagród Bistumsligi za sezon 2011: Sobota 25.06.2011 (nas nie dotyczy)

Rozdanie nagród za miniony sezon nastąpi ok godz. 13.00 w przerwie rozgrywek między turą przedpołudniową a turą popołudniową.

Runda zasadnicza: Niedziela 26.06.2011

Losowanie grup do rundy zasadniczej odbędzie się o godz. 9.30.
Początek o godz. 10.00 na obiektach klubu 1.FC Union Berlin.
16 drużyn zostanie podzielonych na cztery czterozespołowe grupy.
Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów.
Pary ćwierćfinałowe będą zestawione w następujący sposób:
D1 - C2 (Boisko A) , D2 - C1 (Boisko B)
B1 - A2 (Boisko C) , B2 - A1 (Boisko D)

Półfinały:
Zwycięzca z boiska A - Zwycięzca z boiska C
Zwycięzca z boiska B - Zwycięzca z boiska D

Od ćwierć finałów, aż po finał włącznie w przypadku remisu o rozstrzygnięciu decydować będzie seria rzutów karnych (odl 9m). (Nie będzie dogrywek! - przyp. tłum.)

REGULAMIN

Czas gry 2x 15 minut, przerwa 5 minut. Należy ściśle przestrzegać czasu rozpączęcia gry. Sędziowe nie będą czekać.

Drużyna składać się ma z 6 graczy w polu i bramkarza oraz dowolnej liczby zawodników rezerwowych. W trakcie meczu obowiązuje system zmian lotnych, dokonywanych przy własnej bramce, po zasygnalizowaniu ich sędziemu. (Tu krzyczeć będziemy „WEKSEL!” – przyp tłum.)
Najmniejsza możliwa do rozegrania spotkania liczba zawodników to 5 – w przypadku, gdy nie zbierze się 5, drużyna „otrzymuje“ 0pkt oraz pakiet bramkowy 0:6. Nie dozwolone jest by zawodnicy w trakcie trwania turnieju grali w więcej niż jedna drużynie. Używanie wkrętów zabronione. Naruszenie tej zasady kosztować będzie zawodnika (drużynę) 10 minutową karą.
Nie obowiązuje zasada pozycji spalonej. Natomiast obowiązuje „zasasa połowy” - nie wolno podać piłki do tyłu, tak by wróciła ona na połowę atakującego. Wszystkie rzuty wolne mają charakter pośredni(!).
Za niesportowe zachowanie sędziowie mogą dać karę 2 lub 10 minut jak również mogę odsunąć zawodnika od meczu lub nawet turnieju. O własne bezpieczeństwo, należy zadbać samemu (tzn. Że nie będzie opieki medycznej i trzeba na wślizgi uważać – przyp. tłum.)
Spożywanie alkoholu w trakcie turnieju jest zabronione a złamanie tej zasady może doprowadzić do wykluczenia z turnieju zawodnika lub nawet drużyny.

Za organizację odpowiedzialni są:
Stefan Stechow (alias Paule) - paule@marzahn-1.de
Tobias Schlabitz - tobias.schlabitz@googlemail.com

W kwestiach spornych decydować będą oragnizatorzy Bistumsliga PoWo.
Do 18.06.11 możliwe jest wycofanie drużyny z turnieju, jednakże opłata wpisaowa nie podlega zwrotowi. Zakwalifikowanie się do rundy zasadniczej zobowiązuje drużynę do udziału w grach niedzielnych.