31.12.2017

Relacja z turnieju Parkowa Cup - grudzień 2017

Koniec roku przyniósł nam miłą niespodziankę - nowy gospodarz obiektów Korony zaprosił nas na mini turniej piłkarski na krytym orliku przy boisku Korony. Była to druga edycja tego turnieju, który rozpędza się coraz bardziej (wkrótce kolejna edycja w styczniu). Na turniej stawiło się 8 ekip - w tym nasza i zostały one rozlosowane do dwóch grup. Pierwsze dwie drużyny przechodziły do półfinałów, pozostałe dwie grały o dolne miejsca w tabeli.
Zebraliśmy eksperymentalny skład, wzbogacony dwoma dodatkowymi graczami z puli "legendy PE" - czyli Mario i Marcin z ZZK oraz kolegę Waldka - Kamila, który również świetnie zaprezentował się w turnieju.
Przed meczami plan był prosty - gramy o PRZEDOSTATNIE miejsce i od razu mogę dodać - plan ten zrealizowaliśmy w 100%, pokonując ekipę gospodarzy w końcowym meczu.
A było to tak:....

Faza grupowa

Partyzant - Zakręcony Rogal 1:1
(bramki: Artek - 1)

Pierwszy mecz i od razu szybkie tempo ; bronimy się dzielnie i wychodzimy z kontrami - jedna z nich kończy się bramką (piękny strzał Artka z lewej nogi pod poprzeczkę). Tuż przed końcem meczu tracimy głupio bramkę - płaski strzał po ziemi wpada w naszą bramkę a Marcin na bramce mimo super występu nie daje rady go wyłapać. Kończymy mecz remisem i trochę zawiedzeni bo zasługiwaliśmy na więcej.

Partyzant - Al Capone Cracov 1:3

Bardzo nieudany mecz, przegrany na własne życzenie. Jak się nie docenia rywala to potem tak jest. Ekipa Al Capone przegrała pierwszy mecz wysoko grając nieporadnie i myśleliśmy że to będzie z nimi spacerek a tu o dziwo ruszyli na nas od pierwszej minuty i szybko strzelili dwie bramki. Odpowiedzieliśmy jedną ale rywale ponownie trafili i zostaliśmy skarceni za niedocenienie przeciwnika.

Partyzant - Addent 0:4

Ten mecz był skazany na porażkę bo rywale to była najwyższa półka futbolu, młodzi, szybcy i super zgrani. O dziwo, przez pierwsze 7 minut pachniało sensacją bo broniliśmy bramki w sześciu i Addent, mimo gry na naszej połowie, nie mógł trafić. W końcu bańka pękła i wpadły 4 gole w kolejne 7 minut i było po spotkaniu. Ale przynajmniej przegraliśmy z honorem po walce.

Po trzech spotkaniach zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie B i przyszło nam toczyć bój z gospodarzami turnieju o przedostatnie miejsce w turnieju.

Mecz o miejsce 7

Partyzant - La Furia Roja 4:3
(bramki: Artek - 2, Bogna - 1, Mario - 1)

Mecz zaczęliśmy na ostro - najpierw Mario strzela z 20 metrów płasko i piłka wpada pod pachą interweniującego bramkarza ; po minucie jest już 2:0 dla nas - Artek wpada między dwóch obrońców slalomem, potem kładzie bramkarza i lekko wbija piłkę do siatki. Jest 2:0 i jesteśmy na fali a nie minęło nawet 5 minut. Potem następuje chwilowe rozluźnienie jednego z naszych graczy (hello Szymek!:) i wpada kontaktowa bramka. Szybko odpowiadamy - ponownie Artek i potem Bogna. Jest 4:2 i wciąż mamy sytuacje - więcej niestety nie wpada a rywal jeszcze wbija jedną bramkę. Na szczęście dowozimy wynik do końca spotkania i naprawdę to spotkanie powinno skończyć się wyższym rezultatem bo okazji było sporo, jak na 15 minut meczu.
W efekcie zdobywamy przedostatnie miejsce i możemy sobie pogratulować dobrego występu na turnieju.

Postscriptum

Poziom turnieju był wysoki - tu właściwie odstawaliśmy nie tylko poziomem gry ale i wiekowo. Mimo to wstydu nie było i w każdym meczu (no może z wyjątkiem blamażu z Al Capone) walczyliśmy o trzy punkty. Przy większym składzie z bramkarzem i zmiennikami na pewno półfinał był w zasięgu.